Bursa da Psikolog
Bursa Empati Psikolojik Danışmanlık ve Aile Danışmanlığı Merkezi

0224 451 6551

Evliliklerin sayısı azalıp boşanmaların sayısı artarken evlilik ve aile terapisi / aile danışmanlığı kavramı öne çıkmaktadır. Boşanma olgusunun nedenselliğini toplumsal ve ekonomik nedenlerde arayabiliriz. Sosyal ve ekonomik hayatta yaşanan değişimler, tarım toplumundan sanayi toplumuna geçiş boşanmanın sosyoekonomik nedenleri arasında gösterilebilir.

Toplumsal değişimler ve bu değişimlere uyum sorunu yaşayan bireylerin çatışmaları evlilik kurumuna da yansımıştır. Evlilik ve aile terapisi de bu noktada evlilikleri uzlaştırmaya, ilişkileri birlikte yaşanabilir hale getirmeyi amaçlar. Psikoterapi merkezleri her geçen gün artarken artan bir ihtiyaca cevap vereceği düşülmektedir.

Aile danışma merkezleri bursada da artan bu ihtiyaca cevap vermek amacıyla kurulmuştur. Evlilikte yaşanan cinsel sorunlar da aile danışma merkezlerinde cinsel terapist – psikolog eşliğinde çözümler üretilmektedir. Aile de çocuklar da varsa, çocukları da içine alacak şekilde psikoterapist ile değerlendirmeler yapılır.

Yorum Yaz