Bursa da Psikolog
Bursa Empati Psikolojik Danışmanlık ve Aile Danışmanlığı Merkezi

0224 451 6551

Zevk Almaya Odaklanın

Cinsel ilişkisi, insan hayatının bütünleyici bir parçasıdır. Çünkü cinsel arzu, yaşam enerjisidir. Cinsel arzularımızla savaşmak yerine, ona olumlu yaklaşarak çift olmak gerekir. Kendi bedenini bilen, bedeninin istek ve beklentilerini tanıyan bir birey, cinselliğin yaşamın tam merkezi olduğunu kavrar. Sevgi, sabır, şefkat, saygı, onur ve sadakat, insanın göze görünür olan diğer nitelikleri kadar seksin den birer parçasıdır. Kadın, erkekten daha aşağı değildir olmadığı ve olamayacağı için biri diğerine zıt algılanmamalıdır.

GEVŞEYİN VE DOKUNMANIN VERDİĞİ HAZZI HİSSEDİN

Mutluluğun doruğuna ulaşmanın yolunun sevişme tekniklerinden değil, çiftin birbirine saygı duyması, güvenmesi, teslim olması ve kalplerini açmasından geçer. Çiftlerin birbirine saygı duyması sadece yatakta olmamalı. Yaşamın her alanında özellikle cinsel yaşamda zevk, çaresizliğin yerine hoşlanım olmalıdır. Zihinsel gevşemeye, düşünceler dokunmaya odaklanmalıdır. Yani zihni boşaltıp dokunmanın verdiği hazza odaklanmak gerekiyor. Çift, cinsel ilişki arzularını birbirine ifade edebilmek için seks konuşabilmeli, birbirinin duygularına karşılık verebilmeli ve ilişkilerinde flört havasını devam ettirebilmelidir.

BİRLİKTE MASAJ YAPIN, DUŞ ALIN

Seks yapılacak mekânın kutsal bir odaya dönüştürülmesi gerekir. Özellikle çift seks yaptıktan sonra, duş almak isterse bunu birlikte yapmalıdır. Böylece çift, tüm dünyevi kirlerini, endişelerini ve gerginliğini üzerinizden atmış olur. Daha sonra çift, ruhlarını ve bedenlerini birbirine sunmak için kesin karar vermeli ve fiziksel birleşmeye geçmelidir. Ayrıca, güzel yemekleri ve içecekleri paylaşmak, birbirine erotik masajyapmak, özel ve seksi kostümler giymek ve seksi oyunlar oynamak da duygulu seksin bir parçasıdır 

BOŞALMAK HEDEF OLMA-MALI

Sevişmenin ana hedefi boşalmak değil birlikte geçirilen zamanda alınan hazza odaklanılmalıdır. Zevk alındıkça herşey daha hoş ve güzel bir deneyim olacaktır. Bu hoş ve güzel deneyim zaten beraberinde boşalmayı ve orgazmı getirecektir.

Yorum Yaz